Connect with us

Dom i wnętrze

Jakie artykuły pomogą Ci w utrzymaniu czystości w łazience?

Published

on

scierki z mikrofibry

Łazienka jest niezwykle ważnym pomieszczeniem w każdym domu. Jest wykorzystywana co najmniej kilka razy dziennie, choć pojedyncze wizyty w niej nie są długie. To właśnie tam domownicy dbają o higienę i dobry wygląd, jest więc bardzo istotne aby łazienka była wygodna, czysta i estetyczna. Sprzątanie łazienek zajmuje zwykle sporo czasu, dlatego warto korzystać z różnych sposobów, które ułatwiają pracę.

Na czym polega sprzątanie łazienki?

Łazienka to pomieszczenie dość specyficzne a posprzątanie jej zajmuje więcej czasu niż ma to miejsce w przypadku pokoi czy sypialni. Jednocześnie jest bardzo ważne aby łazienka zawsze była czysta, bo to gwarantuje bezpieczeństwo domownikom. Ponadto w łazience wykonuje się zabiegi dość intymne i dlatego tym bardziej ważne jest, by zawsze móc robić to w higienicznych warunkach. Na proces sprzątania łazienki składa się kilkanaście czynności i nie wszystkie one muszą być wykonywane tak samo często. Warto jednak zauważyć, że łazienka brudzi się stosunkowo szybko a proces ten nasila się, jeśli korzysta z niej kilku domowników plus goście. Najbardziej typowe czynności sprzątające w łazience to: mycie umywalki, lustra, toalety, armatury, brodzika i kabiny prysznicowej. Zwykle umyć trzeba także podłogę oraz przetrzeć płytki ścienne. Raz na jakiś czas konieczne jest także wytarcie kurzu z półek otwartych. Warto też zadbać o piękny zapach w łazience i ustawić na meblach odświeżacz powietrza z patyczkami.

Jak zorganizować sprzątanie łazienki?

Kluczem do sukcesu jest dobry plan. Warto ustalić sobie pewien harmonogram sprzątania łazienki i rozpisać czynności, które muszą być wykonywane codziennie, co kilka dni czy raz na dłuższy czas. Z pewnością regularnie trzeba przecierać używane powierzchnie i myć elementy ceramiczne. Z kolei w nieco dłuższych odstępach czasu można wykonywać sprzątanie w szufladach i we wnętrzu szafek. Co jakiś czas trzeba też przetrzeć drzwi łazienkowe oraz uprać dywaniki.

Jakie akcesoria pomogą przy sprzątaniu łazienki?

Zanim dana osoba zabierze się za sprzątanie powinna zgromadzić akcesoria, które będą pomocne przy sprzątaniu. Chodzi tu o takie przedmioty jak: szczotka do szorowania, ściereczki, zmywak profilowany, ręczniki papierowe, płyn do usuwania kamienia czy płyn do mycia kabin prysznicowych. Zdecydowanie najtrudniejsze do usunięcia są zanieczyszczenia powstałe w toalecie, na umywalce, wannie czy na brodziku. Tutaj warto podkreślić, że ważna jest systematyczność, bo bardzo stare zacieki, kamień oraz zawilgocenia usuwa się dużo trudniej i zajmuje to więcej czasu. Jeśli chodzi o toaletę to z pewnością trzeba mieć rękawicę, dobrą szczotkę oraz silnie działający płyn do WC. Po wyczyszczeniu toalety warto zastosować kostki toaletowe do spłuczkiZ kolei do przecierania mebli łazienkowych można zastosować specjalne nasączone ściereczki, które można nabyć w każdej drogerii.

Continue Reading