Connect with us

Porady i ciekawostki

Aqua aerobik – sprawdź, jakie korzyści możesz osiągnąć

Published

on

aqua aerobik

Aqua aerobik w Warszawie to ćwiczenia fitness i gimnastyczne wykonywane w basenie. Może być prowadzony w płytkiej (do pasa) lub głębokiej (do szyi) wodzie. Pojedyncze zajęcia trwają około 45 minut i już dwa treningi tygodniowo pozwalają zauważyć efekty po kilku tygodniach. To bezpieczna forma wysiłku fizycznego, która przynosi szereg korzyści.

Zalety, które płyną z uprawiania aqua aerobiku

Ćwiczenia fitness w wodzie są bezpieczne dla osób, które mają dużą nadwagę i trudności w poruszaniu się. W środowisku wodnym stawy nie są obciążone, dlatego podczas ruchu nie grozi im kontuzja. W wodzie ciało jest lżejsze, więc mięśniom nie grozi uraz. Z drugiej jednak strony woda powoduje opór, dlatego w trakcie ćwiczeń konieczny jest większy wysiłek. Ten sam ruch wykonywany na macie przychodzi na pewno z większą łatwością.

Podczas kontaktu z wodą ciało rozluźnia się i odpręża. Poza tym poprawia się również krążenie, a więc także dotlenienie organizmu. To wszystko sprawia, że wodny aerobik ma jeszcze jedną zaletę – przywraca dobry nastrój i pomaga pozbyć się codziennego znużenia.

Jakie efekty daje aqua aerobik?

Zajęcia z aqua aerobiku organizowane są dla różnych grup wiekowych, ale także kobiet w ciąży, osób z dużą nadwagą lub takich, które lubią korzystać z pływalni. Dzięki temu prowadzący może dobrać zestaw ćwiczeń w taki sposób, by uczestnicy zajęć szybko zobaczyli efekty i byli w czasie treningu bezpieczni.

Pływanie i inne aktywności w wodzie powodują spory wydatek energetyczny, dlatego chętnie wybierają je osoby, które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Regularne ćwiczenia pomagają schudnąć, wysmuklić sylwetkę i wyrzeźbić mięśnie. Poza tym w znacznym stopniu przyczyniają się do redukcji cellulitu wynikającego z nadwagi.

Poza tym aqua aerobik zwiększa siłę mięśni i poprawia wydolność organizmu. To dobry sposób na poprawę kondycji dla osób, które chcą wrócić do regularnego uprawiania sportu po dłuższej przerwie. Ćwiczenia w wodzie obniżają ciśnienie tętnicze, poprawiają krążenie i pomagają wypracować nawyk prawidłowego oddechu.

Aqua aerobik ma również pozytywny wpływ na odporność i samopoczucie. Każdy wysiłek fizyczny sprawia, że w organizmie pojawiają się endorfiny. Mimo że, szczególnie na początku u osób ze słabszą kondycją, ćwiczenia mogą być trudne, zadowolenie i rozluźnienie zrekompensuje trud włożony w ich wykonanie.

Ćwiczenia w wodzie są także zalecane osobom, które cierpią na bóle kostno-stawowe o różnym pochodzeniu. Woda zadziała na ciało niczym masaż, pomoże mu się rozluźnić i zredukować ból.

Warto znaleźć zajęcia z aqua aerobiku w Warszawie, które dedykowane są konkretnej grupie osób. Ci, którzy potrzebują schudnąć będą ćwiczyć inaczej niż osoby starsze, które cierpią z powodu bólu kręgosłupa. Odpowiedni zestaw ćwiczeń wykonywany pod okiem trenera to szybki sposób na relaks i wiele korzyści dla zdrowia.

Continue Reading