Connect with us

Zdrowie i uroda

Igły do mezoterapii – czym powinny się charakteryzować?

Published

on

igły do mezoterapii

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki niemu można wyeliminować niepożądane zmiany skórne, w skład których wchodzą chociażby zmarszczki, przebarwienia, cellulit, obrzęki czy bruzdy. Kondycja skóry ulega znacznej poprawie, staje się ona bardziej elastyczna, rozjaśniona i nawilżona. Jedną z najważniejszych rzeczy, o jakich trzeba pamiętać podczas przeprowadzania zabiegu mezoterapii, jest korzystanie z odpowiednich igieł.

Wytrzymały materiał

Podczas mezoterapii do skóry punktowo wstrzykuje się kwas hialuronowy i substancje o właściwościach odżywczych, czyli witaminy, aminokwasy oraz peptydy. Na ogół wykorzystuje się w tym celu jednorazowe strzykawki lub innowacyjny pistolet ciśnieniowy. Bez względu na rodzaj stosowanego sprzętu, uzyskanie satysfakcjonujących efektów i zapewnienie pacjentowi komfortu nie będzie możliwe bez właściwie dobranych igieł do mezoterapii. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały one wykonane. Najlepiej, by była to szlachetna stal nierdzewna wyróżniająca się sporą wytrzymałością mechaniczną i właściwościami hipoalergicznymi. Ponadto można z niej produkować ostrza o znikomej średnicy wynoszącej 0,20-0,25 mm, które można precyzyjnie wprowadzić w powierzchnię ciała, a jednocześnie uniknąć przy tym dolegliwości bólowych ze strony pacjenta. Należy również sprawdzić, czy wybrane igły posiadają certyfikat medyczny poświadczający bezpieczeństwo eksploatacji.

Właściwy rozmiar

Igły do mezoterapii powinny być przede wszystkim trwałe i smukłe, a ich długość musi być kompatybilna z potrzebami obszaru ciała, który jest poddawany zabiegowi. Skóra twarzy, szyi, dekoltu i okolic oczu jest wyjątkowo delikatna, dlatego sprawdzą się tu egzemplarze mające od 0,3 do 1,0 milimetra. Umożliwiają precyzyjne dozowanie preparatu, wpływają pozytywnie na pobudzenie mikrokrążenia, regenerację naskórka i wchłanianie wartościowych substancji aktywnych. Przy innych partiach ciała, takich jak brzuch, uda, pośladki czy dłonie, można zastosować igły o rozmiarze 1,5-3,0 mm. Do igieł trzeba też idealnie dopasować modele strzykawek.

Inne istotne parametry

Poza wskazanymi czynnikami, przy wyborze igieł do mezoterapii trzeba kierować się też ich sposobem ostrzenia (laserowy umożliwia głęboką penetrację, a przy tym nie powoduje krwawienia), renomą producenta, a także stosunkiem jakości do ceny.

Bez wysokiej jakości igieł do mezoterapii nie można przeprowadzić zabiegu skutecznie i w sposób komfortowy dla pacjenta. Wybór najlepszych produktów umożliwia łatwe wykonywanie poszczególnych nakłuć i zmniejszenie dolegliwości bólowych w trakcie zabiegu.

Continue Reading