Connect with us

Moda i styl

Jak wybrać najlepszy pigment do makijażu permanentnego brwi?

Published

on

pigment do makijazu permanentnego

Makijaż permanentny brwi ostatnimi laty zyskał na popularności. Nic dziwnego w tym, że coraz więcej kobiet decyduje się na tego typu zabieg, ponieważ nie tylko ładnie i precyzyjnie wygląda, ale też pozwala zaoszczędzić sporo czasu podczas robienia codziennego makijażu. Podczas wykonywania zabiegu ważną rolę odgrywa precyzja i dobór odpowiednich, dobrej jakości produktów, w tym również tytułowych pigmentów do brwi permanentnych. Dobór odpowiednich produktów i prawidłowo wykonany zabieg u osoby znającej się na fachu powinien zapewnić komfort i nieskazitelne podkreślenie urody niezależnie od pory dnia.

Pigmenty do makijażu permanentnego

Makijaż permanentny to zabieg kosmetyczny, który jest idealnych sposobem na pozbycie się mankamentów (w przypadku makijażu permanentnego brwi chodzi głównie o zatuszowanie ubytków itp.). Zabieg ten polega na aplikacji naturalnego barwnika pod naskórek przy użyciu igły. Przypomina on wykonywanie tatuażu, jednak pigment umiejscawia się płycej, oczywiście różnica jest również taka, że do makijażu permanentnego używane są inne rodzaje pigmentów, niż te które używane są z studiach tatuaży. Dobry pigment do makijażu permanentnego posiada odpowiednie certyfikaty, wielkość cząsteczek takiego pigmentu powinna mieścić się w granicach od 6-15 mikronów.

Rodzaje pigmentów

Pigmenty do makijażu permanentnego możemy podzielić na dwa rodzaje: organiczne i nieorganiczne. Pigmenty organiczne uzyskuje się z substancji roślinnych lub zwierzęcych, są łatwiejsze do wchłaniania przez skórę, a ich odcienie są naturalne. Pigmenty organiczne cechują się głównie jaskrawymi odcieniami i błyszczącym wykończeniem. Natomiast jest chodzi o pigmenty nieorganiczne mogą być one pochodzenia naturalnego (mineralnego lub skalnego) lub wytwarzane są na drodze syntezy, składają się głównie z tlenków metali. Odcienie charakteryzują się przytłumionym lub matowym odcieniem.

Jak wybrać odpowiedni pigment

Głównym czynnikiem, który powinien być brany pod uwagę jest kolor włosów. W przypadku blondynek, powinien on być zbliżony do koloru włosów, lub nieco ciemniejszy. Najlepszym wyborem w tym przypadku będą odcienie grafitu i jasnego brązu. W przypadku brunetek i szatynek zalecany jest jaśniejszy koloryt brwi, idealnie sprawdzą się odcienie brązu czy czekolady. Jeśli natomiast chodzi o panie rudowłose zalecany jest tu wybór pigmentu na takich samych zasadach jak u blondynek. Najważniejsze jest jednak to, aby wybrany odcień pasował do karnacji i zapewniał naturalny i zadowalający efekt.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego pigmentu do makijażu permanentnego brwi jest bardzo ważnym aspektem przy tego typu zabiegach. Trzeba jednak pamiętać, że odcień po wykonaniu zabiegu będzie nieco ciemniejszy, pożądany efekt będzie zauważalny dopiero po kilku tygodniach. Ważny jest tutaj także dobór odpowiedniej osoby, która prawidłowo wykona zabieg.

Continue Reading