Connect with us

Biznes i finanse

Jak zorganizować oryginalną imprezę integracyjną?

Published

on

strzelnica imprezy integracyjne

Organizacja imprez integracyjnych wśród pracowników staje się coraz bardziej popularna. Stawiają na nią nie tylko większe koncerny i korporacje zatrudniające sporą liczbę pracowników, ale również mniejsze firmy. Od lat psychologowie biznesu przekonują, ze tego typu imprezy pozwalają na zwiększenie efektywności pracy całego zespołu oraz sprzyjają miłej atmosferze w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. W coraz większej ilości polskich firm powstaje nawet specjalny fundusz socjalny, który ma za zadanie finansować tego rodzaju przedsięwzięcia (na przykład imprezy integracyjne z okazji świąt czy ważnych wydarzeń w firmie).

Dlaczego warto zorganizować imprezę integracyjną dla pracowników?

Imprezy integracyjne pozwalają jak sama nazwa wskazuje na integrację, a więc lepsze zapoznanie się wśród pracowników. Sprzyja to pogłębieniu więzi (nie tylko pomiędzy współpracownikami, ale również na linii pracownik – firma). Często wyjazdy integracyjne są okazją do wspólnie spędzonego czasu oraz na uczestniczeniu w ciekawym projekcie – w zależności od wizji na integrację. Wspólne przedsięwzięcie poprawia umiejętności współpracy, a także sprzyja zminimalizowaniu poziomu stresu, co jest ważnym elementem dbania pracodawcy o dobrostan stanu psychicznego każdego pracownika.

Ciekawe pomysły na firmową imprezę integracyjną

Pomysłów na zorganizowaniu imprezy czy wyjazdu integracyjnego jest naprawdę sporo. Wiele zależy przede wszystkim od budżetu, czasu trwania oraz możliwości organizacyjnych danej firmy – inaczej będzie przebiegać jednodniowe spotkanie, a inaczej dwu- czy kilkudniowy wyjazd poza miasto. Wśród ciekawych pomysłów na integrację bez wątpienia dużym uznaniem cieszy się wypad na gokarty, paintballa czy wspólne wyjście w góry zwieńczone ogniskiem. Popularnością cieszy się również strzelnica – imprezy integracyjne w takim miejscu potrafią być naprawdę pasjonujące, a dla części uczestników mogą być okazją do spróbowania czegoś nowego. Wśród nowoczesnych inspiracji na wspólnie spędzony czas wśród współpracowników należy wymienić również warsztaty tematyczne, na przykład kulinarne czy barmańskie – są one okazją do pozyskania nowych umiejętności, z których później można śmiało skorzystać w życiu codziennym, a przy tym umożliwiają poznanie nowych smaków (a jak wiadomo – porządna integracyjna nie może istnieć bez dobrego jedzenia).

Imprezy integracyjne bez wątpienia mają liczne grono zwolenników, jak i przeciwników. Warto pamiętać, że jakość i styl każdego spotkania czy wyjazdu tego typu zależy przede wszystkim od jego organizacji oraz od uczestników. Z pewnością może być to dobrze spędzony czas – dlatego też warto zaryzykować i pozwolić sobie na integrację z kolegami oraz koleżankami.

Continue Reading