Connect with us

Zdrowie i uroda

Leczenie rumienia w klinice medycyny estetycznej

Published

on

leczenie rumienia

Rumień naczyniowy pojawia się bardzo często u pacjentów mających cerę naczynkową. Występuje w formie czerwonych nitek, które w najgorszym stadium są rozległe, bardzo nieestetyczne.

Zaczerwieniona skóra na twarzy, szyi i dekolcie jest oznaką, że dana osoba ma problem z rumieniem. Powodów jego wystąpienia może być wiele, w wielu przypadkach odpowiadają za to uwarunkowania genetyczne.

Czym jest rumień oraz jakie są jego przyczyny?

Rumień to problem dermatologiczny przejawiający się rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi oraz zaczerwienioną skórą. Nieleczony, może prowadzić do wystąpienia trądziku różowatego.

Za rumień odpowiadają:

  • uwarunkowania dermatologiczne,
  • nieprawidłowa pielęgnacja skóry (stosowanie substancji drażniących),
  • szkodliwe promieniowanie UV,
  • niekorzystne warunki atmosferyczne,
  • nadmierne stosowanie używek,
  • dieta bogata w ostre przyprawy, gorące napoje,
  • zaburzenia hormonalne (okres dojrzewania, menopauza, tabletki antykoncepcyjne).

Laseroterapia w leczeniu rumienia

Popularną metodą leczenia rumienia, którą zaleca również dobry dermatolog z Radomia jest laseroterapia. Zabieg nie narusza struktury skóry wrażliwej, nie powoduje długotrwałego uszkodzenia tkanek, jest całkowicie bezpieczny. Skóra zostaje wygładzona, wyrównywany jest jej koloryt, a uporczywy rumień znika bez śladu.

Przeciwwskazania do laserowego leczenia rumienia

Laseroterapia nie może zostać wykonana u pacjenta, który przyjmuje leki światło uczulające, bierze antybiotyki, a także stosuje kosmetyki na bazie witamin z grupy A i C. Przed zabiegiem nie należy korzystać również z peelingów kwasowych.

Przed podjęciem decyzji o laseroterapii, lekarz medycyny estetycznej przeprowadza z pacjentem bardzo dokładny wywiad, zadaje pytania o styl życia, przyjmowane leki, schorzenia. Leczenie rumienia jest dzięki temu bezpieczne i przynosi dla pacjenta wymierne korzyści.

Metody wspomagające leczenia rumienia

Dobry dermatolog w Radomiu podkreśla, że skóra, szczególnie tak wrażliwa, wymaga właściwej pielęgnacji. Niezbędne jest stosowanie kosmetyków, w których składzie znajdują się substancje łagodzące, rozjaśniające, nawilżająco-odżywcze i uszczelniające naczynka krwionośne.

Niezbędna jest nieustanna ochrona przeciwsłoneczna, w postaci kremów z filtrem SPF50. Należy stosować je przez cały rok. Należy także unikać w największym stopniu czynników odpowiadających za wystąpienie rumienia, o których mówiliśmy w przyczynach wystąpienia tego schorzenia dermatologicznego.

Właściwa pielęgnacja, jak i nie narażanie skóry na czynniki wyzwalające rumień, pozwala cieszyć się z pięknej, zadbanej cery.

Łącząc powyższe metody postępowania z laseroterapią, można poprawić znacząco kondycję skóry, na której nie będą już pojawiały się rozszerzone naczynka krwionośne.

Leczenie rumienia – podsumowanie

Poddając się profesjonalnej terapii laserowej w gabinecie medycyny estetycznej, którą zaleca dobry dermatolog z Radomia, można zamknąć porozszerzane naczynka krwionośne, zredukowań rumień, wyrównać koloryt skóry, a także zwiększyć jej sprężystość.

Continue Reading